Amit a papír és képernyő elbír – Stephen King tényekké alakuló őrültségei
A kívülálló szereplői azt vallják, amit Sherlock Holmes mondott Watson doktornak: „Ha a lehetetlent kizártuk, ami marad, bármilyen valószínűtlen is, az az igazság.”
A kívülálló szereplői azt vallják, amit Sherlock Holmes mondott Watson doktornak: „Ha a lehetetlent kizártuk, ami marad, bármilyen valószínűtlen is, az az igazság.”
László Attila Concertóját dzsesszkvartett, a fuvola-oboa-fagott felállású fafúvósok és egy komplett vonószenekar adja elő.
Reichert Gábor irodalomtörténész immár az író teljes Naplója alapján mutatja be, hogyan reagált Márai az őt ért kommunista támadásokra.
A minap elhunyt Max von Sydow emlékezeteset alakított Sydney Pollack klasszikusában, A Keselyű három napjában.
A Magyarországon is népszerű amerikai író, Paul Auster Mr. Vertigo című új regényében sem fognak csalódni a rajongók.
Wayand Tibor fogságban írt visszaemlékezései évtizedekig szigorúan titkosak voltak, de most megjelentek.
A From This Place egy kicsit eltávolodik a dzsessztől, de a rajongók már ezt is megszokták a húsz Grammy-díjat nyert gitárostól.
Titokzatos idegenekről, szerelemről, emberi kiszolgáltatottságról, reményről szól a Pesti Színház előadása.
A székesfehérvári múzeumban a város szülötte, a 80 éves Ujházi Péter groteszk, szürreális magánmitológiáját ismerhetjük meg.
A Fuharosok világát Vajda Gergely írta át zenére. Bemutató március 13-án.
Járdányi Pál születésének centenáriumát ünnepli a Zeneakadémia, ahol az '50-es években nem volt hallgató, akit a rendkívül sokoldalú zeneszerző és tanár ne oktatott volna.
A szentendrei Ferenczy Múzeumban látható a gobelinművész Teremtés című főműve és egy különleges, "kétoldalas" alkotása is.
Julian Cope Self Civil War című, A mi zavaros időnk alcímű új lemeze vicces, okos, az érdeklődést végig fenntartó album.
Most A kis barát jelent meg magyarul, amelyben ott van az írónőnél megszokott kriminális szál.
Remek kémsorozattal rukkoltak elő a régiónkból. A politikai-társadalmi-titkosszolgálati krimik kedvelőinek kihagyhatatlan.
Jean-Paul Sartre első darabja, A legyek megtorlásnagyiparról, vérbosszúról, megsemmisítésről szól.
Három jeles művész játszik a Zeneakadémián, a hangszeres zenét Vígh Andrea hárfával, Kelemen Barnabás hegedűvel képviseli, a vokálisat pedig Rost Andrea.
Rafael Pinedo regénye nem sci-fi, nem is disztópia, saját, értéktelen és sötét univerzuma van.
Balogh Csaba Work in progress című kiállításán a "fenntartható művészet" jegyében láthatók "ökofundamentalista" alkotások.
A Babits Mihály: Riportok, interjúk, nyilatkozatok, vallomások című kötetből új megvilágításba kerülnek az "elefántcsonttornyos" költő remekművei.